کاهش کمکهای مالی آمریکا تهدیدی برای ثبات خاورمیانه است

به گزارش فروشگاه نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب زاگرس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از الحدث، آژانس کار و امداد سازمان ملل متحد در واکنش به قطع 50 درصدی کمکهای مالی آمریکا به این سازمان تاکید کرد که این اقدام واشنگتن ماموریت کمک رسانی ما را تهدید میکند و به ثبات منطقه ای در خاورمیانه آسیب وارد خواهد کرد.

در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان دولت آمریکا و مقامات حکومت خودگردان فلسطین، آمریکایی‌ها از قطع بخشی از کمک‌های مالی به آژانس کار و امداد ملل متحد (آنروا) خبر دادند.

تنش‌ها پس از اعلام خبر تصمیم ترامپ برای اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی جرقه خورد و اتخاذ موضع مخالف از سوی مقامات تشکیلات خودگردان، رئیس‌جمهور آمریکا را عصبانی کرد. 

آنطور که در نامه دولت آمریکا به آنروا آمده، ترامپ فقط با اختصاص 60 میلیون دلار از کمک‌های مصوب به این صندوق بین‌المللی موافقت کرده و امضای چک 65 میلیون دلار باقی‌مانده را به «بررسی‌های آتی» موکول کرده است.

آنروا یک سال پس از تشکیل رژیم صهیونیستی (1949) توسط سازمان ملل و با هدف کمک به صدها هزار آواره فلسطینی تأسیس شد؛ حالا آنروا به فرزندان آن آوارگان خدمات می‌دهد و تعداد فلسطینی‌های تحت نظرش به میلیون‌ها نفر رسیده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *