پرتاب دو ماهواره موقعیت سنج توسط چین

به گزارش فروشگاه نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب زاگرس به نقل از روز سه شنبه ایرنا از تارنمای یی سی چین، این کشور در حال ایجاد یک شبکه خانوادگی از سامانه موقعیت سنجی بایدو است و برای همین پیشتر ماهواره های دیگری را پرتاب کرده است.
این دو ماهواره در حالی روز دوشنبه از شبکه ‘شی چانگ’ در استان ‘سی چوان’ در جنوب غرب چین پرتاب شد که پیشتر برای تکمیل این سامانه و ایجاد شبکه موقعیت سنجی چهار ماهواره دیگر را پرتاب کرده است.
‘دونگ چون چینگ’ رییس مرکز ماهواره ای یاد شده در مصاحبه با خبرنگاران گفت که همه ماهواره های این سامانه از این مرکز با موفقیت پرتاب شده ودر مدار تعیین شده زمین قرار گرفته است.
‘شی چانگ’ مرکز ماهواره ای است که در سال 1970 میلادی ساخته شد و بیشترین ماهواره های زمین شناسی و موقعیت سنجی چین از این محل پرتاب شده است.
این 267 امین بار است که چین از یک راکت لانگ مارچ برای پرتاب ماهواره های مذکور استفاده می کند.
بر اساس گزارش این رسانه، چین قصد دارد ماهواره بایدو 3 را تا پایان سال جاری میلادی با یک راکت لانگ مارچ 3 آ پرتاب خواهد کرد.
سامانه بایدو چین رسما از سال 1994 فعال شد و در سال 2000 برای موقعیت سنجی بکار گرفته شد و به دنبال آن در سال 2012 میلادی با پرتاب ماهواره، بیشتر منطقه آسیا و اقیانوس آرام از داده های آن استفاده کرد.
این موقعیت یاب با پرتاب مجموعا 30 ماهواره تا سال 2020 میلادی به کل جهان خدمات رسانی خواهد کرد.
آساق**231**1904

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *