شوخی جالب ریماک با ریچارد هموند در محصول جدید خود

به گزارش فروشگاه نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب زاگرس به نقل از مشرق، با شروع بکار جدیدترین دوره از نمایشگاه بین المللی ژنو سوئیس در روزهای گذشته، شرکت خودروسازی ریماک همانطور که وعده داده بود هایپرکار جدید خود را تحت عنوان “C Two” رونمایی کرد که جزییات آن را مورد بررسی قرار دادیم، اما این خودرو یک ویژگی جالب دارد و آن هم شوخی جالب ریماک با مجری محبوب برنامه گرند تور، یعنی “ریچارد هموند” است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اگر به خاطر داشته باشید، در جریان فیلم برداری فصل دوم برنامه “گرند تور” در ماه‌های گذشته، ریچارد هموند با خودروی “ریماک کانسپت- وان” تصادف کرد و چند ماه در بیمارستان بستری شد. ولی خوشبختانه قبل از اینکه هایپرکار تمام الکتریکی “ریماک کانسپت- وان” دچار آتش سوزی شود، گروه‌های امدادی موفق به خروج “ریچارد هموند” و انتقال آن به بیمارستان شدند. همانطور که گفته شد، بعد از آتش سوزی هایپرکار تمام الکتریکی “ریماک کانسپت- وان” به طور کامل نابود و شرکت خودروسازی “ریماک” این اتفاق را یک ضرر بسیار بزرگ معرفی کرد، زیرا تنها ۱۰ نسخه از این خودرو تولید شده است که یکی از آنان به طور کامل از بین رفت.
 

حال در این بین شرکت خودروسازی “ریماک” در محصول جدید خود، یک کپسول آتشنشانی تعبیه کرده است که بر روی بند چرمی آن برای نگهداری، عبارت جالب “در صورت صعود از تپه، آتش خاموش شود” قید شده است که به طور مستقیم، به تصادف ریچارد هموند با خودروی “ریماک کانسپت- وان” اشاره دارد.

بعد از شوخی جالب ریماک، ریچارد هموند اعلام کرد که “من بسیار خوشحال هستم و همیشه می‌خواستم که یک تاثیر واقعی در طراحی خودرو داشته باشم که حالا به این هدف رسیده‌ام”.
 

به بهانه شوخی جالب ریماک با ریچارد هموند، جهت یادآوری بد نیست بدانید که هایپرکار جدید شرکت خودروسازی ریماک که تحت عنوان “C Two” در نمایشگاه ژنو امسال رونمایی شده است، در ظاهر خود تفاوت‌های زیادی با خودروی “کانسپت وان” داشته و حالا از یک طراحی تهاجمی سود می‌برد که باعث جذابیت بهتر و همچنین آیرودینامیک بالاتر اتومبیل شده است. این خودرو از سوی ریماک باتری‌های جدید و قدرتمند ۱۲۰ کیلووات ساعت از نوع “لیتیوم منگنز نیکل” دریافت کرده است که با سود جستن از ۶۹۶۰ سلول در مجموعه، می‌تواند سقف حرکت ۶۵۰ کیلومتر با یکبار شارژ کامل باتری‌ها داشته باشد، هرچند پس از اتمام شارژ باتری، می‌توان با استفاده از شارژهای سریع ۲۵۰ کیلووات ساعت در عرض کمتر از ۳۰ دقیقه، حدود ۸۰ درصد از باتری‌های اتومبیل را شارژ کرد.
 

این خودرو در ابعاد خود با طول ۴۷۵۰ میلی متر، عرض ۱۹۸۶ میلی متر، ارتفاع ۱۲۰۸ میلی متر و همچنین با فاصله بین دو محور ۲۷۴۵ میلی متر ساخته شده است که با در نظر گرفتن مجموعه باتری‌های بزرگ اتومبیل، به حداقل وزن خشک ۱۹۵۰ کیلوگرمی رسیده است که برای تحرک آن در سریع‌ترین حالت ممکن، از موتورهای الکتریکی با حداکثر قدرت ۱۹۱۴ اسب بخاری استفاده شده است که با ارسال این نیرو به صورت خطی، حداقل شتاب ۱.۹۷ ثانیه، شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت حدودا ۱۱.۸ ثانیه و همچنین سقف سرعت ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت بدست آمده است که می‌تواند یک تهدید جدی برای خودروسازان جهانی، بویژه خودروسازان مدعی همچون بوگاتی، هنسی، کونیگ زگ و… باشد.

منبع: خودروبانک

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *