زنجان|35 هزار میلیارد تومان وام در شبکه بانکی استان زنجان پرداخت شد

سید احمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه کار بانک مقدس است، اظهار داشت: این سنت حسنه از اسلام باقی مانده و امروزه بانک‌های اسلامی ایران به تاسی از کار مقدس اسلام و اهل بیت از دست نیازمندان می‌گیرند و وام و تسهیلات پرداخت می‌کنند‌.

وی افزود: در 10 ماهه نخست امسال 13 بانک عضو شبکه بانکی استان به 142 هزار نفر وام به ارزش بیش از 35 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است و می‌توانیم بگوییم کار بانک مقدس است‌.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان زنجان اشاره‌ای به پرداخت تسهیلات طرح رونق و اشتغالزایی کرد و گفت: 190 فقره طرح‌های رونق و اشتغالزایی به بنگاه‌های کوچک و متوسط به ارزش 2 هزار و 350 میلیارد ریال اختصاص داده شده است و همچنین 45 فقره به ارزش 520 میلیارد ریال مصوب شده است.

اعطای 1330 فقره تسهیلات مسکن روستایی

وی اشاره‌ای به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی کرد و افزود: حدود 2 هزار تسهیلات پذیرش شده که از این تعداد حدود 67 درصد یعنی یک هزار و 330 فقره پرداخت شده است‌.

وی به مقاوم سازی مسکن روستاییان تاکید کرد و گفت: تسهیلات مسکن روستایی با سود 4 درصد تا سقف 18 میلیون تومان پرداخت می‌شود و فقط بانک‌های دولتی این تسهیلات را پرداخت می‌کنند.

وی در ادامه به ماده چهار تبصره 16 قانون بودجه 96 اشاره‌ و عنوان کرد: از یک هزار و 948 نفری که توسط کمیته امداد به بانک‌های استان معرفی شده‌اند به یک هزار و 206 نفر تسهیلات پرداخت شده که ارزش این تسهیلات 185 میلیارد ریال است و امیدواریم تا تیرماه سال آینده بالای 90 درصد پرداختی در شبکه بانکی استان داشته باشیم.

طاهری به تسهیلات پرداخت شده توسط شبکه بانکی استان به بهزیستی اشاره کرد و افزود: از 451 پرونده‌ای که از سوی سازمان بهزیستی به شبکه بانکی معرفی شده به 322 نفر تسهیلات پرداخت شده که ارزش این وام‌ها 52 میلیارد ریال است.

وی با بیان‌ اینکه در اعطای تسهیلات بانک ملی سهم 50 درصدی را ایفا کرده ‌است‌، گفت: 13 بانک جزو شبکه بانکی استان زنجان است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان زنجان در ادامه گریزی به وام ازدواج زد و تصریح کرد: در 10 ماهه نخست امسال 15 هزار و 235 فقره وام ازدواج به ارزش یک هزار و 572 میلیارد ریال پرداخت شده است.

بودجه کافی برای وام ازدواج

وی با بیان اینکه لیست انتظار وام ازدواج بسیار کم است، تصریح کرد: بودجه کافی برای اعطای وام ازدواج وجود دارد و سریعا بعد از تشکیل پرونده وام پرداخت می‌شود‌.

طاهری با بیان اینکه 12 بانک در استان زنجان تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان استان اعطا کرده است، گفت: بانک ملی در اعطای وام ازدواج سهم 28 درصدی را دارد.

وی در بخش دوم صحبت‌های خود اشاره‌ای به حمایت دولت از کسانی که توانایی پرداخت وام را ندارند کرد و افزود: برخی از افرادی که توانایی پرداخت وام ندارند دولت از این افراد حمایت می‌کند و سود این وام‌ها را پرداخت می‌کند به شرطی که سررسید وام قبل از سال 95 باشد.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان زنجان با بیان اینکه بانک ملی استان زنجان رتبه ششم کشوری را در حوزه پرداخت اعتبارات طرح رونق دارد، عنوان کرد: در پرداختی وام ازدواج بانک ملی استان زنجان رتبه نخست کشوری را دارد.

وی با بیان اینکه بانک‌ها باید در مرحله نخست اعتماد مردم را جلب کنند، ابراز کرد: بانک‌های دولتی با سیاست دولت جلو می‌روند و هدف بانک‌ها این است که بتوانند به مشتریان و تمام اقشار مردم خدمات ارائه دهند.

پیش فروش سکه طلا

طاهری به پیش‌فروش سکه‌های طلا در شعب بانک‌های ملی استان اشاره و عنوان کرد: هفت بانک ملی در شهر زنجان و هشت بانک ملی در شهرستان‌های استان آماده ثبت‌نام پیش‌فروش سکه طلا هستند.

وی با بیان اینکه بانک ملی استان زنجان با همکاری اداره‌کل نوسازی اقدام به تاسیس یک مدرسه در مناطق محروم کرده است، گفت: فراهم کردن اعتبارات بر عهده بانک ملی و احداث بر عهده اداره‌کل نوسازی است که تاکنون 150 میلیون تومان اعتبارات مالی تحویل اداره‌کل نوسازی شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان زنجان با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی را کسب کردیم، تصریح کرد: آسفالت‌بودن دورترین محورهای روستایی و خدمات رسانی به روستاها یکی از دستاوردهای نظام است.

وی در پایان به تعهد قرارداد بین مشتری و بانک تاکید کرد و گفت: همانطور که بانک متعهد است تا سود بانکی را ماهانه به طور مرتب پرداخت کند از مشتریان درخواست می‌کنیم تا اقساط وام‌های خود را مرتب پرداخت کنند تا همه بانک‌ها را در ارائه خدمات بهتر یاری کنند‌.

طاهری با بیان اینکه بانک عامل جایگاه‌های پمب بنزین استان زنجان از بانک ملت به بانک ملی تغییر کرد، گفت: هدف همه بانک‌های استان ارائه خدمات به مشتریان‌ است.

گفت‌وگو از فرید حائری

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *