• دسته‌بندی نشده
  • 0

دوره آموزش ضمن خدمت اساتید و مدیران شعب جامعةالقرآن برگزار شد

به گزارش فروشگاه نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب زاگرس به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جامعة‌القرآن الکریم واهل‌البیت(ع) استان تهران، دوره آموزش ضمن خدمت اساتید و مدیران شعب این مؤسسه در آخرین روز فصل پاییز با حضور حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی طباطبایی، مدیر مؤسسه و حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین طباطبایی، قائم مقام، قدسیه طباطبایی، مدیرکل استان تهران و البرز در تالار شیخ صدوق و در جوارحرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد .
در ابتدای این مراسم امیرحسین حیدری، قاری جوان کشورمان به تلاوت آیاتی از قرآن پرداخعت و در ادامه هادی اسلامی، معاون آموزش و پژوهش جامعه‌القران واحد آقایان استان تهران و البرز به بیان اهداف کلی برگزاری این دوره پرداخت.
سپس حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی طباطبایی با اشاره به راهبردهایی جهت ارتقا سطح کیفی و کمی در امر آموزش، اظهار کرد: رعایت استانداردها در جهت ایجاد رضایت مردم و بالا بردن کیفیت آموزش در چشم انداز اهداف قرآنی از جمله اولویت‌های مهم و اساسی مؤسسه است.
وی ادامه داد: با ایجاد تغییراتی اثربخش در راهبرد اهداف می‌توانیم به دست آوردهای عظیمی در جهت اعتلای این مهم دست یابیم که این تغییرات می‌تواند از تحول محتوایی ساختار و تشکیلات مربیان و اساتید و نیز تغییر در برنامه‌های آموزشی و درسی و بحث مالی آغاز شود.
طباطبایی با بیان راهکارهایی در جهت تحقق چشم انداز مطلوب بخش مربیان، به ارتقای منزلت مربیان و اساتید و نیز تحقق اشتغال تمام وقت و همچنین ارتقای حقوق و وضعیت معیشت اشاره کرد و گفت:باید به برگزاری دوره‌های ضمن خدمت مربیان و برگزاری همایش‌های سالیانه، جلسات ماهانه اقدام شود.
مدیر جامعةالقرآن با اشاره به اینکه تهیه کتب و لوح‌های فشرده با عنوان تجربیات مربیان در برنامه‌های آموزشی و همچنین راه‌اندازی پایگاه‌های اینترنتی و کانال‌های تخصصی مربیان و اساتید در جهت علم افزایی در بخش‌های مختلف قرانی ضروری است، اظهار کرد: بستر سازی لازم در خصوص آشنایی مربیان با متدهای نوین آموزشی که قابل انتقال به کشورهای اسلامی است، باید فراهم شود. همچنین مربیان باید مبدع روش‌ها و متدهای جدید باشندو از راهکارهای مناسب جهت ترغیب و تشویق فرزندان به امر قرآن و همچنین از اساتید کارآمد و خلاق در امر آموزش استفاده شود.
وی در ادامه به تشویق استفاده از وسایل کمک آموزشی به کودکان وهمچنین به برنامه‌ریزی جهت برگزاری آزمون‌ها و المپیاد‌ها پرداخت و ادامه داد: قرآن‌آموزان جامعةالقران از جمله شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن ملی و بین‌المللی هستند.
طباطبایی تأکید کرد: تلاش برای رسیدگی به سختی‌های قران آموزان ضعیف در جهت اشتیاق انها به ادامه راه و همچنین توجه جدی به نیازهای تفریحی برای تنویر روحی و ایجاد نشاط و توجه به فضای فیزیکی کلاس‌ها و فضاسازی قرآنی برای جذب بیشتر از دیگر مواردیست که مربیان باید به آن اهتمام داشته باشند.
وی با تأکید بر آشنا کردن قرآن آموزان با آداب اسلامی، گفت: بهره‌گیری از اخلاقیات و اعتقادات اسلامی و استفاده صحیح از کاربرد آیات و مضامین قرآنی در زندگی و همچنین ارائه راهکارهایی برای جذب حداکثری اعضای خانواده قرآن آموزان و نیز آشنایی با متدهای آموزشی در کشورهای دیگر از دیگر مواردیست که باید به آن پرداخت.
سیدمحمد میرعارفی، مدیر امور مشارکت‌های مردمی مؤسسه، از دیگر سخنرانان این دوره آموزشی بود. وی از مشارکت‌های مردمی در هرگونه فعالیت اجتماعی و اقتصادی؛ تعاونی حقوقی با مؤسسه جامعةالقران کریم و اهل‌البیت(ع) سخن گفت.
مدیر امور مشارکت‌های مردمی مؤسسه تصریح کرد: ضرورت و فواید این مشارکت های مردمی تأمین مالی مؤسسه و نیز بهبود کمبود منابع مالی است.
در ادامه جعفر پیشه، فعال مجازی به بیان رویکرد و اهداف فعالیت رسانهای و مجازی، وبسایت و مرورگرهای جستجوگر شبکه‌های اجتماعی و پورتال‌های چندرسانه‌ای و فعالیت‌های برون مرزی پرداخت.
حسن ختام این برنامه پخش آناشید تولیدی مؤسسه فناوری اطلاعات امام رضا(ع)، قرعه کشی سفر به مشهد مقدس به 11 نفر از حاضران در سالن و برگزاری نماز جماعت بود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *