ائتلاف علیه داعش تلاشی برای از بین بردن منابع مالی این گروه نکرد

به گزارش فروشگاه نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب زاگرس به نقل از ایرنا ، وی در نشست وزیران کشورهای عضو ائتلاف علیه داعش در کویت ، گفت :متاسفانه برخی مواضع بین المللی برداشت دقیق و ریشه ای از علل پدیده تروریسم ، روند حوادث و تحولات واقعی آن نیست .
وزیر خارجه قطر در سخنان خود همچنین خواستار اعمال مجازات از سوی جامعه بین المللی برای کسانی شد که به گفته او مرتکب جنایت جنگی علیه غیر نظامی می شوند.
وی تروریسم در شکل های مختلف را مهمترین خطر کنونی برای کشورهای عربی و برخی کشورهای دیگر جهان بر شمرد و گفت این امر اهمیت مجازات و برخورد با این پدیده را می طلبد.
وزیر خارجه قطر با بیان اینکه جامعه جهانی امروز می بایست روی حل عادلانه جرایمی متمرکز شود که در سوریه علیه غیرنظامیان اعمال می شود خواستار حمایت از تلاش های استفان دیمیستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه شد.
کویت روز سه شنبه میزبان نشست وزیران خارجه عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش بود.حدود 70 کشور و چهار نهاد و هیئت بین المللی در نشست وزارتی ائتلاف ضد داعش شرکت داشتند.
کشورهای شرکت کننده در بیانیه مشترکی که در پایان این کنفرانس همزمان در پایتخت کشورهای عضو ائتلاف منتشر شد، بر ادامه و گسترش تلاش ها جهت مسدود کردن کانال های انتقال منابع مالی به تروریست ها در منطقه نیز تاکید شده است.
کویت همچنین از روز دوشنبه هفته جاری میزبان کنفرانس بین‌المللی کمک به بازسازی عراق است. نمایندگان بسیاری از کشورهای آماده برای کمک به بازسازی عراق، نهادها و سازمان‌های غیردولتی و نمایندگان شرکت‌های بین‌المللی در این کنفرانس سه ‌روزه شرکت دارند.
خاورم**1508**3404**انتشار: محسن اسماعیلی

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *